Archiv

WOOD-TEC 2015

Česká technologická platforma lesního hospodářství a navazujících průmyslových odvětví bude ve dnech 20. – 23. 10. 2015 spoluorganizátorem doprovodného programu v rámci mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC 2015, který proběhne v uvedeném termínu na brněnském výstavišti.

Pro další informace kontaktujte tajemníka ČTPLH.

Petra Volejníková


Národní výstava myslivosti 2015

Česká technologická platforma lesního hospodářství a navazujících průmyslových odvětví bude ve dnech 25. – 28. 6. 2015 spoluorganizátorem doprovodného programu v rámci Národní výstavy myslivosti, která proběhne v uvedeném termínu na brněnském výstavišti.

Pro další informace kontaktujte tajemníka ČTPLH.

Petra Volejníková


ČTPLH garantem programu pro děti v rámci Evropské výstavy psů

Česká technologická platforma lesního hospodářství a navazujících průmyslových odvětví byla garantem doprovodného programu pro děti v rámci Evropské výstavy psů, která proběhla na brněnském výstaviště ve dnech 23. – 26. října 2014.

Jednalo se o největší akci v historii české kynologie a odborníci i laici se měli na co dívat a co obdivovat. Na Evropskou výstavu psů všech plemen se přihlásilo 14 652 psů a na ve stejném termínu konanou Národní výstavu 6 212 psů. Celkem rozhodčí, kteří přijeli z celého světa, ve čtyřech výstavních dnech hodnotili 20 864 psů. Diváci mohli vidět plemena u nás dobře známá i plemena, která by se dala označit za raritní. Výstavu doplňoval bohatý doprovodný program.

Program probíhal ve stanu na volné ploše P po celou dobu konání Evropské výstavy psů a byl zaměřen na vzdělávání dětí v oblasti výchovy a výcviku psů.

Celý text zprávy i s fotkami si můžete stáhnout zde (PDF)


Silva Regina 2014

Výroční zprávu ke stažení naleznete zde.


Účast na veletrhu Silva Regina 2014

Česká technologická platforma lesního hospodářství a navazujících průmyslových odvětví se bude ve dnech 30. 3. – 3. 4. 2014 účastnit veletrhu Silva Regina 2014 – Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh. Expozice bude umístěna v pavilonu Z.

Ke stažení: Harmonogram odborného doprovodného programu Silva Regina 2014 „V SOULADU S PŘÍRODOU“

Pro další informace kontaktujte koordinátora ČTPLH.

Petra Volejníková, koordinátor ČTPLH


Dřevo jako materiál

Srdečně Vás zveme na panelovou diskuzi na téma „Dřevo jako materiál“, která se uskuteční na brněnském výstavišti po oficiální zahájení veletrhu Wood-Tec dne 22. října 2013 v 10. hodin v pavilonu P, sál 4.

Informace o konferenci ke stažení (.pdf, 104 kB)


Aktuální ekonomické a politické problémy lesnicko-dřevařského sektoru

ČTPLH je partnerem konference „Aktuální ekonomické a politické problémy lesnicko-dřevařského sektoru" pořádanou Lesnickou a dřevařskou fakultou Mendelovy univerzity v Brně společně s Českou lesnickou společností, která se koná ve dnech 18. – 19. září 2013 na MENDELU.

Konference je určena vlastníkům lesů (včetně vlastníků z řad měst a obcí), pracovníkům v lesním hospodářství a v dřevozpracujícím průmyslu, odborným lesním hospodářům, pracovníkům státní správy, představitelům školství, vědy a výzkumu (včetně studentů lesnických škol), politickým představitelům, zástupcům místních akčních skupin, odborným poradcům a dalším aktérům zabývajícím se lesnictvím, dřevozpracujícím průmyslem a rozvojem venkova.

Informace o konferenci ke stažení (.pdf, 467 kB)


WOOD-TEC 2013

Česká technologická platforma lesního hospodářství a navazujících průmyslových odvětví společně s Lesnickou a dřevařskou fakultou Mendelovy univerzity v Brně je garantem doprovodného programu veletrhu WOOD-TEC, který se koná v době od 22. do 25. 10. 2013 na brněnském výstavišti.

Harmonogram odborného doprovodného programu Wood-Tec 2013 „DŘEVO JAKO MATERIÁL“ (.pdf)


Evropský komisař pro životní prostředí ocenil Evropský strom roku 2013

Ve středu 5. června 2013 u příležitosti Světového dne životního prostředí proběhlo slavnostní vyhlášení vítěze mezinárodní ankety Evropský strom roku 2013. Akce se uskutečnila v Evropském parlamentu v Bruselu a zúčastnili se jí všichni navrhovatelé finálových stromů včetně zástupců české finalistky – Lípy z Novodvorské aleje – která se umístila čtvrtá.

Vítězným stromem pro rok 2013 se stal s 14 205 hlasy platan z maďarské obce Eger. Cenu navrhovatelům předali evropský komisař pro životní prostředí Janez Potočnik a člen Evropského parlamentu Pavel Poc.

Návštěvníci se mohli v průběhu večera seznámit s příběhy všech finálových stromů a zhlédnout výstavu jejich fotografií.

Tisková zpráva Evropský strom rokuZávěrečná zpráva Silva Regina 2012

Závěrečnou zprávu veletrhu Silva Regina 2012 si můžete stáhnout ve formátu PDF.Lesnická veřejnost se na církevní vlastníky těší

O dopadech církevních restitucí na dodavatelsko-odběratelské vztahy v lesním hospodářství, regionální rozvoj a zpracování dřeva jednal seminář „Navracení majetku církvím“, který na veletrhu SILVA REGINA uspořádala Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně společně s Českou technologickou platformou lesního hospodářství a navazujících průmyslových odvětví.

Tisková zpráva „Lesnická veřejnost se na církevní vlastníky těší“ (PDF)


Pozvánka Navracení majetku církvím

Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně společně s Českou technologickou platformou lesního hospodářství a navazujících průmyslových odvětví, občanským sdružením, je organizátorem semináře NAVRACENÍ MAJETKU CÍRKVÍM, který bude probíhat na brněnském výstavišti v pavilonu Z, přednáškový sál LDF za účasti ministra zemědělství ČR Ing. Petra Bendla v rámci Mezinárodního lesnického a mysliveckého veletrhu Silva Regina 2012 dne 2. 4. 2012 v době od 10 do 13 hodin.

Cílem semináře je představit pohledy na problematiku jednotlivých účastníků.

Program:
· stát jako stávající držitel vraceného majetku
· církve jako noví vlastníci
· právní stránka navracení majetku
· jaká bude organizace správy lesnických majetků po dokončení restitucí?
· vliv církevních restitucí na regionální rozvoj a zpracování dřeva
· zkušenosti s církevními restitucemi na Slovensku
· zkušenosti velkých restitucí a obecních majetků
. perspektivy správy lesního majetku

Program odborného doprovodného programu Silva Regina 2012
Pozvánka na seminář Navrácení majetku církvím


Výběrové řízení projektu TOP STUDENT

V rámci projektu „Platforma pro posílení dovedností interkulturního managementu“ ( TOP STUDENT) vypisujeme výběrové řízení na propagační předměty. Termín pro podání cenových nabídek je 31. 1. 2012. Všechny další potřebné informace si můžete stáhnout zde.Účast na veletrhu Silva Regina 2012

Česká technologická platforma lesního hospodářství a navazujících průmyslových odvětví bude ve dnech 31. 3. – 4. 4. 2012 spoluorganizátorem doprovodného programu v rámci veletrhu SILVA REGINA 2012 – Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh.

Pro další informace kontaktujte koordinátora ČTPLH.

Petra Volejníková, BrnoNoví členové ČTPLH

V průběhu letošního roku byli přijati dva noví členové, a to Asociace dodavatelů montovaných domů a VDP STAVBY, a.s. Velké Losiny.Aktuální články

Tisková zpráva z veletrhu Wood-Tec 2011

Průzkum ukázal rezervy ve vývoji inovací (Lesnická práce 2/2011)

T. Pařík: „Bez výzkumu konkurenceschopnost nezvýšíme!“ (Lesnická práce 12/2010)

Na 7. rámcový program s podporou Technologické platformy (Lesnická práce 11/2010)Archiv článků

Pozvánka: Konkurenceschopnost lesnického, dřevařského a nábytkářského sektoru

Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně společně s Českou technologickou platformou lesního hospodářství a navazujících průmyslových odvětví, občanským družením je garantem odborného doprovodného programu na téma „DŘEVO A MY“ v rámci veletrhu WOOD-TEC 2011.

Oficiální zahájení veletrhu a odborného doprovodného programu proběhne 18. října 2011 v 10:00 hodin panelovou diskuzí „Kapitánů dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu“ v pavilonu P, sál č. P 1 pod záštitou Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně a České technologické platformy lesního hospodářství a navazujících průmyslových odvětví. Záštitu nad konferencí převzal doc. Dr. Ing. Petr Horáček, děkan Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Partnerem konference je Svaz výrobců dřevozpracujících strojů a zařízení (SVDSZ). Účast přislíbili významní zástupci lesnicko-dřevařského a nábytkářského sektoru.

Těšíme se na setkání s Vámi.

doc. Dr. Ing. Petr Horáček
děkan

Ing. Tomáš Pařík
předseda ČTPLH

Pozvánka ke stažení ve formátu PDF
Informace o doprovodném programu ke staženíÚčast na veletrhu WOOD-TEC

Česká technologická platforma lesního hospodářství a navazujících průmyslových odvětví se ve dnech 18. – 21. 10. 2011 účastní veletrhu WOOD-TEC – Mezinárodní veletrh strojů, nástrojů, zařízení a materiálů pro dřevozpracující průmysl. Pro další informace kontaktujte koordinátora ČTPLH.

Petra Volejníková, BrnoZměna předsedy FTP High Level Group Brusel

dovolujeme si Vás informovat, že ke dni 2. prosince 2010 odstoupil z pozice předsedy Forest-Based Sector Technology Platform High Level Group pan Magnus Hall, výkonný ředitel společnosti Holmen.

Novým předsedou Forest-Based Sector Technology Platform High Level Group byl jmenován pan Michal Jarczynski, výkonný ředitel společnosti Arctic Paper.

High Level Group je řídící orgán platformy, který koordinuje aktivity platformy a je složen z šesti členů z privátní sféry a tří členů zastupujících konfederace, dále zahrnuje předsedu poradního výboru a předsedu vědecké rady.

Petra Volejníková, Brno